Witaj w mieście Hel

Wczasy na Helu – idealny wypoczynek na krańcu Polski

 

Hel to jedna z najbardziej znanych nadmorskich miejscowości. Słynie ze swojego niezwykłego krajobrazu, zachęca licznymi atrakcjami, jest także prawdziwą stolicą dla miłośników sportów wodnych. Miasto to spełnia wszystkie warunki idealnego miejsca na wakacje – noclegi w Helu są dostępne w bardzo dobrych cenach a zaplecze gastronomiczne skusi każdego smakosza. Warto więc zastanowić się nad pobytem w tej pięknej, malowniczej miejscowości.

 

Mapa Helu, czyli co warto wiedzieć o tej miejscowości

 

Wystarczy rzut oka na mapę Helu by zobaczyć, że nie mamy do czynienia z tradycyjnym, morskim kurortem. W przeciwieństwie do większości popularnych kierunków nadmorskiego wypoczynku nie jest to bowiem miasto, które kończy się piaszczystą plażą. Hel to miejscowość mieszcząca się na półwyspie co sprawia, że jest otoczone morzem z każdej strony. Dzięki temu praktycznie z każdego miejsca w mieście można w ciągu kilku minut dotrzeć na plażę. Co więcej, umiejscowienie na półwyspie sprawia, że przebywając tu mamy szansę podziwiać wspaniałe i niecodzienne widoki, takie jak np. morze po obu stronach drogi prowadzącej na cypel.
Hel to na tyle ciekawa miejscowość, że warto wiedzieć o nim choć trochę więcej, np skąd wywodzi się nazwa tego miasta.  Okazuje się, że ma ona swoje źródło w języku staropolskim, gdzie Hel oznaczał „wydmę, pustkowie, cypel”. Obecnie miasto to jednakże trudno nazwać pustkowiem. Hel jest bowiem dynamicznie rozwijającą się miejscowością turystyczną, która zachwyca ludzi w każdym wieku.

 

 

Plaża w Helu oraz inne atrakcje godne uwagi

 

Pobyt nad morzem to przede wszystkim plażowanie – wszyscy wiemy o tym doskonale. Plaże na Helu to piaszczyste i czyste przestrzenie o delikatnej linii brzegowej, które doskonale nadają się do wypoczynku. Poza tym na plażach w Helu kwitnie kitesurfing oraz inne sporty wodne. Jeśli więc jesteśmy miłośnikami aktywnego wypoczynku w mieście tym z pewnością poczujemy się jak ryba w wodzie. W Helu rozwija się wiele szkółek instruktorskich, które mogą pomóc nam w nauce kitesurfingu, surfingu a nawet nurkowania. Osoby, które nie lubią bezczynnie spędzać czasu wylegując się na kocu mają więc tu co robić.

To jednak nie jedyne zalety tego miejsca. Warto bowiem mieć świadomość, że liczne atrakcje w Helu sprawiają, że nawet podczas niepogody możemy doskonale się bawić. Jednym z miejsc, które z cała pewnością warto odwiedzić jest Fokarium.  To jedyne miejsce w Polsce, w którym na żywo możemy zobaczyć foki szare. Foki pływają i radośnie się bawią praktycznie na wyciągnięcie ręki. Ich obserwowanie jest więc prawdziwą przyjemnością i doskonałą rozrywką, szczególnie dla najmłodszych. Kolejną atrakcją w Helu, którą warto wziąć pod uwagę jest Latarnia Morska, z której możemy zobaczyć wspaniałą panoramę. Poza tym w mieście tym znajdziemy również Muzeum Rybołówstwa, Port Rybacki oraz Nadmorski Park Krajobrazowy.

 

Nocleg w Helu na miarę potrzeb i kieszeni

 

Jeśli chcielibyśmy zatrzymać się tu dłużej koniecznie musimy wybrać dopasowany do swoich potrzeb nocleg w Helu. Na szczęście mamy naprawdę sporo możliwości. W miejscowości tej znajdują się bowiem obiekty, które są w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Pokoje w Helu przede wszystkim znaleźć możemy wielu pensjonatach. Są to zazwyczaj rodzinne, ale doskonale wyposażone obiekty, które zapewnią nie tylko pełnię komfortu i prywatność ale również wspaniałą atmosferę.
Kolejną propozycją, którą warto wziąć pod uwagę poszukując kwatery w Helu są domki, które znajdują się zazwyczaj bardzo blisko plaży. Ten rodzaj noclegu to idealna propozycja dla osób, które chcą budzić się wraz ze wschodem słońca. Co więcej domki w Helu mają bardzo atrakcyjne ceny, co jest ich dodatkowym atutem.

 

 

Jak więc widać, Hel jest ciekawym i nietuzinkowym miastem na mapie naszego kraju. Nic więc dziwnego, że z roku na rok rośnie liczba osób, które chętnie je odwiedzają. Niezapomniane widoki, ciekawe atrakcje oraz noclegi nad morzem w dobrej cenie sprawiają, że warto wziąć Hel pod uwagę poszukując miejsca na wakacje.

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź