Witaj w mieście Ustka

 

Ustka – idealne miejsce na nadmorskie wakacje

 

Poszukując miejsca, w którym warto spędzić wakacje nad morzem warto zwrócić uwagę na Ustkę. Miasto to ma bowiem naprawdę wiele do zaoferowania osobom poszukującym wypoczynku. Co więcej znajdziemy tu noclegi nad morzem w dobrych ofertach cenowych, dzięki czemu wymarzony nadmorski urlop nie musi być drogi. Poznajmy więc lepiej to ciekawe miasto.

 

Co warto wiedzieć o Ustce?

 

Jeśli chodzi o noclegi Ustka ma wiele ciekawych propozycji, które są nie tylko komfortowe, ale również malowniczo położone. Warto jednak spojrzeć także na mapę Ustki i dowiedzieć się nieco więcej o tym mieście. Jest to miasto, które początkowo było osadą rybacką związaną nierozłącznie ze Słupskiem. Obecnie to ceniony przez turystów kurort, w którym znaleźć możemy idealne warunki do plażowania, ciekawą miejską zabudowę z przełomu XIX i XX w oraz warte zobaczenia zabytki.

 

Malownicza plaża oraz inne atrakcje w Ustce

 

Dla każdego, kto wybiera się nad polskie morze najważniejsza jest możliwość wypoczynku nad wodą. Plaża w Ustce nie zawodzi pod tym względem. Co ciekawe, w mieście tym jest ona podzielona na dwie, nieco różniące się części. Wschodnia plaża w Ustce znajduje się blisko centrum i wyróżnia się doskonałą infrastrukturą oraz szerokim zapleczem rozrywkowo-kulinarnym. Zaś zachodnia część plaży spełni oczekiwania osób poszukujących ciszy i kontaktu z naturą.
Jakie jeszcze atrakcje Ustka oferuje odwiedzającym? Z całą pewnością warto zobaczyć port i molo, które kiedyś były sercem miejscowości. Dobrym pomysłem jest również zwiedzenie Kościoła p.w. Najświętszego Zbawiciela i Latarni Morskiej. Miłośników historii przekonają zaś Bunkry Blüchera.

 

Noclegi w Ustce, czyli szeroki wybór dla każdego

 

Jeśli chodzi o noclegi, Ustka oferuje turystom sporo możliwości. Dzięki temu każdy z nas może znaleźć kwaterę dopasowaną do jego potrzeb. Na terenie miasta znajduje się wiele hoteli, które oprócz komfortowego noclegu oferują swoim gościom regeneracyjne zabiegi. Musimy bowiem wiedzieć, że Ustka jest również miejscowością uzdrowiskową, w której znajdziemy nie tylko specyficzny mikroklimat, ale również lecznicze solanki i torfy. Dla miłośników spokoju i prywatności doskonałym rozwiązaniem będą kameralne i przytulne domki. Ustka jest bowiem miejscem, w którym znajdziemy ich naprawdę sporo. Ponadto możemy liczyć również na gościnne pensjonaty oferujące pokoje w Ustce w bardzo dobrych cenach.

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź